24 Temmuz 2015 Cuma

BEYİN JİMNASTİĞİ

BUGUN KENDİNİZE BİR İYİLİK YAPIP BU YAZIYI OKUYUN. YARIN KENDİNİZE BİR İYİLİK YAPMAK İSTERSENİZ TEKRAR BU YAZIYI OKUYUN VE BU KIYAĞIMI'DA UNUTMAYIN...BEYİN JİMLASTİĞİ YADA CİMNASTİĞİ NEDİR ?


ŞİMDİ SİZE KISACA KENDİMDEN BAHSEDECEĞİM ; BU BENİM ,İŞTE BU KADAR.
KÜÇÜKKEN ,BİR ANNENİN DURUP DURUP YENİ İCATLAR ÇIKARMA DEDİĞİ VE BİLİM ADAMI OLAMAYAN O ÇOCUĞUM İŞTE. ASLINDA BENİ LEYLEKLER GETİRMİŞ, FAKAT NEDEN O KADINA ANNE DİYORUM ? BUNU BENDE BİLMİYORUM YADA LEYLEK ERKEK MİYDİ ? BUNU'DA...
BENİM NEDEN DOĞDUĞUMU MERAK EDENİNİZ VARSA Kİ ŞAYET, GİTSİN ,ANNEM VE BABAMA SORSUN. İYİ İNSANDIR ONLAR VE SEVEREK EVLENMİŞLER. ÜSTELİK İKİSİ'DE AYNI GÜNDE EVLENMİŞ.

SİZ ,YANLIZLIK NEDİR BİLİRMİSİNİZ HİÇ ? ASLINDA O YANLIŞ YAZILMIŞ BİR KELİMEDİR. DOĞRUSU İSE YALNIZLIKTIR. BUGÜN SİZE BİR ÇOK ŞEY ÖĞRETECEĞİM, YARIN İSE BUGUNÜ MERAK EDECEĞİM.NEYSE BİZ EN İYİSİ BU GÜNE DÖNELİM, ÇÜNKÜ YARIN,YAARIN GELECEK. MESELA BU GECE ÖLSEK ,BU DURUMU ERTESİ SABAHA KADAR ANLAYAMAYACAĞIZ. SİZE BU YAZIYI NEDEN YAZDIM ,İNANIN BEN'DE BİLMİYORUM. SANIRIM NE KADAR AKILLI BİR ÇOCUK OLDUĞUMU ANLAMANIZ İÇİN YAZDIM. SİZ BU YAZIMI BELKİ' DE ÇOK DAHA KOLAY ANLAYACAKSINIZ FAKAT ,BENİM AKILLI BİR ÇOCUK OLUP OLMADIĞIMI ASLA ANLAYAMAYACAKSINIZ. BELKİ'DE BEN ÇOK AKILLI BİR ÇOCUK DEĞİL, ÇOK AKILLI BİR ADAMIM'DIR.
YİNE'DE SİZİ ÇOK SEVDİM. SİZE BABA DİYEBİLİR MİYİM ? ABARTMAYIN CANIM, O KADAR DA DEĞİL...

ÇOK KARMAŞIK BİR YAŞANTI İÇERİSİN'DE OLDUĞUMUZUN HEPİMİZ FARKINDAYIZ. BEN İSE BU DURUMU BİRAZ DAHA DERİNDEN YAŞAYANLARDAYIM. BU SABAH UYANDIĞIM'DA, YATAĞIMA OTURUP OKUL YILLARIMI VE MATAMATİK ÖĞRETMENİMİ DÜŞÜNDÜM. KENDİSİ HİÇ BİR ZAMAN,BENİM GÖZÜMDE , İYİ BİR İNSAN OLMADI. YİNE DE SIK SIK ONUNLA İLETİŞİM KURUP ARAMI SICAK TUTMAYA ÇALIŞIRDIM. 

ÖĞRETMENİİİİİİİM ; BİZİ NE ZAMAN HABERSİZ SÖZLÜ YAPACAKSINIZ ? DİYE HAFTA DA BİR SORAR , YADA YARIN MATAMATİK DERSİN'DE MATAMATİK Mİ YAPACAĞIZ SORUSUNA GELECEK CEVABI DAİMA HEYECANLA BEKLERDİM.
HAYIR EVLADIM ,DİĞER SINIFLARA GÖRE 1 KONU İLERİDEN GİTTİĞİMİZ İÇİN, (BEN ZATEN BU DURUMUN FARKINDAYIM) YARIN'Kİ DERSİMİZ DE ,TEST ÇÖZECEĞİZ.
BENİM İÇİN TEST ÇÖZMEK ASLIN'DA HİÇ BİR ZAMAN MATAMATİK OLMADI. NE OLDU DİYE SORARSANIZ,EMİNİM ÇOK ÇALIŞKAN BİR ÖĞRENCİYDİNİZ...
OKULDA'Kİ SULAR ÇOK KÖTÜ KOKTUĞU İÇİN , KOKLAMADAN İÇMEYE ÇALIŞIRDIM. HASTA OLMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞSAM'DA BİR TÜRLÜ HASTA OLAMAZ VE AYŞEYİ KISKANIRDIM. ÇÜNKÜ O ÇOK ZAYIFTI. BEN İSE KİLOLU BİR ÖĞRENCİ OLDUM. KİLO VERMEK İÇİN İSE , 40 FIRIN EKMEK YEMEM GEREK'Dİ. BU ARADA AYŞE DE SIK SIK RAPOR ALMAZ HATTA HİÇ HASTA OLMAZ DI. AYŞE ÇOK DA ZENGİN BİR KIZ'DI . HİÇ UNUTMAM , BİR SABAH ABİMDEN ALDIĞIM 5 LİRAYI ONA GÖSTERMEYE ÇALIŞTIĞIM DA , 20 LİRA ÖDEYİP O PARAYI BENDEN ALMIŞ DI. SONRASIN'DA İSE ONA APTAL OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİM'DE , BANA YUMRUĞUNU GÖSTERİP, VURUYUM MU DİYE SORDU. ÇOKTAN'DIR DAYAK YEMEMİŞTİM VE ONA VUR DEDİM, SONRA'DA VURDU. ÇOK ACIMADI AMA. BUNU ONA SÖYLEDİĞİM'DE TEKRAR VURDU VE SUSTUM...
1 SANİYE BANA MÜSADE EDERMİSİNİZ ACABA? 
İÇİNİZDEKİ HİS TABİKİ EDERİM DERKEN SİZİ GURURLANDIRSA'DA 1 SANİYENİN BİR HALTA YARAMAZ BİR SÜREÇ OLDUĞUNU İKİMİZ DE ÇOK İYİ BİRLİYORUZ. BELKİ'DE BİR ÇOK ORTAK NOKTAMIZ DAHA VARDIR. ÖRNEĞİN BEN'DE BU YAZI HOŞUMA GİTSE BİLE ,ALTINA EN UFAK BİR YORUM ATMAZDIM. BELKİ BİR ARKADAŞIM GÖRÜR MÖRÜR. YADA MÖRÜR MÖRÜR...
GERÇEKTEN SİZİ ÇOK MERAK ETTİM. ÖRNEĞİN ,YANINIZ'DA DURAN KÖPEĞE ,SİZİN OLMASA BİLE, BU KÖPEK ISIRMAZ, DİMİ DİYE SORASIM VAR.
SİZDEN GELEN CEVAP ; HAYIR ONU BEN EĞİTTİM OLURSA Kİ ŞAYET , SİZE SORMADIM DERSEM EĞER , YERİN DİBİNE GİREBİLME İHTİMALİNİZİ DÜŞÜNEREK YADA SİZE YALAKALIK OLSUN DİYE BU CEVABI VERMEZDİM. ZATEN BU CEVABI KÖPEĞİNİZE VERSEM ONUN'DA KALBİNİ KAZANMA İHTİMALİM ,ADNAN'IN BENİ SEVME İHTİMALİN'DEN YADA YILMAZ ERDOĞAN'IN BENİM ONU SEVEBİLME İHİMALİMİ SEVMESİN'DEN DAHA DÜŞÜK BİR İHTİMALDİR. BEYNİMİN İÇERİSİN'DE SAÇMA SORULAR. SANKİ SİZ ÇOK NORMALSİNİZ. BUNU YAZAN ADAM NE İÇİMİŞ ? AYNISIN'DAN BEN'DE İSTİYORUM DİYORSANIZ , Sİ-DİK İÇTİM. ÜSTELİK O İÇECEĞİ'DE BEN BULDUM. ÇOK SERT BİR İÇECEK OLMASINI İSTERSENİZ , BUZ DOLABINA (ŞOK KISMINA) KOYABİLİRSİNİZ. BUZ DOLABINIZIN KALİTESİNE BAĞLI OLARAK ÇOK SERT BİR HAL ALABİLİYOR. YANIN'DA YENİLEBİLECEK BİR'DE YİYECEK BULDUM AMA ONUN ADINI SÖYLEMEM. AYRICA BEN ÇOK İNANÇLI BİR İNSANIM. ÖRNEĞİN BU YAZIMIN TAM 1 MİLYON OKUYUCUYA ULAŞACAĞINA İNANIYORUM. NEDEN ŞAŞIRDINIZ BİLMİYORUM. ZATEN SİZ İNSANLAR (BEN UZAYDAN GELDİM), GÖK YÜZÜN'DE 400 MİLYON YILDIZ OLDUĞUNA İNANIRSINIZ'DA , YENİ BOYANDI YAZAN BİR YÜZEYE ,ELİNİZLE DOKUNARAK KONTROL EDERSİNİZ. ESKİ'DEN BEN ÇOK KİBİRLİ BİR KİŞİLİĞE SAHİPTİM. ŞİMDİ İSE TAMAMEN KUSURSUZUM. YİNE'DE BENİ ANLAYAN ÇOK AZ VE ÖZEL BİR KİTLE VAR. BU YÜZDEN DAİMA TEK BAŞIMAYIM. 
MUTLU OLMAK İÇİN ÇOK FAZLA NEDENE İHTİYACINIZ YOK ASLIN'DA , BU YAZDIKLARIMI ANLAYABİLECEK DÜZEY'DE İSENİZ, ŞÜKREDECEK KOCAMAN BİR NEDENİNİZ VAR DEMEKTİR. ŞİMDİ ARKANIZA YASLANIP, GÖZLERİNİZİ KAPATIN. KAFANIZIN ÇOK RAHAT OLDUĞUNU DÜŞÜNÜN. SİZİ YARGILAYAN İNSANLARI İSE SALLAYIN GİTSİN. ÇÜNKÜ ONLAR SİZİN DÜŞLEDİĞİNİZ HAYATA SAHİP OLMADIKLARI İÇİN SİZİ YARGILAYAMAZLAR. SATIRLARIMA SON VERİRKEN , KÜÇÜK BİR NASİHAT VERMEDEN DURAMAYACAĞIM. LÜTFEN GECE LERİ GEÇ SAATE KADAR İŞİNİZ İLE UĞRAŞMAYIN. ZİRA KENDİMİZ İLE BAŞ BAŞA KALMAYALI ÇOK UZUN BİR ZAMAN OLDU. KENDİNİZİ DİNLEYECEK KADAR ZAMANINIZ OLMAZ İSE ,HAYATINIZ BOŞA GEÇİYOR DEMEKTİR. BEYNİNİZİ MEŞGUL EDEN İNSANLARI İSE AFFEDİN GİTSİN. ÇÜNKÜ ONLAR ,SİNİRLENEREK ZARAR VERDİĞİNİZ KENDİNİZDEN DAHA DEĞERLİ DEĞİLLER. UMARIM BEĞENMİŞSİNİZ DİR. BU YAZIYI OKUDUĞUNUZ İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...


ERHAN DEMİREL

YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...