5 Nisan 2019 Cuma

ESNAF LOKANTASINDAN LÜKS RESTORANA GEÇMEK İÇİN PÜF NOKTALAR

Bu hafta onedio editörü Diazepam'ın Başarılı ve bizim sektörümüzle alakalı olan yazısını sizlerle paylaşarak küçük zamane dokunuşların büyük farklılıklar oluşturabilşeceğini daha iyi farketmiş olacağız.

  Eski ve salaş bir lokantayı  lüks ve çarpıcı yapabilmek için ufak tefek değişiklikler yeterlidir bazen. işte size bu konuda bir kaç küçük tüyo.1. Mutfak şefinizin, küpeli ve keçi sakallı olmasına özen gösterin.2. Garsonlarınıza askılı önlükler yerine belden bağlamalı önlükler tercih edinGarsonlarınıza belden bağlanan önlüklerden alın

3.Restoran tasarımda metalden mümkün olduğunca kaçının, masif ağaca ve deriye yönelin.

Tasarımda metalden mümkün olduğunca kaçının, masif ağaca ve deriye yönelin

4. Menünüzün deri kılıf içerisinde, şık ve farklı A3 boyutunda ve asgari 1 kilo ağırlığında olmasına özen gösterin.5. Menüde bulunan yemek isimlerine dikkat edin, mesela lahmacun yerine "a la turca pizza"  Makarna yerine ''lö salcos spagetti '' yazın.6. Restorana "öz kardeşler", "köşem", "bilmem kimin yeri", vb. isimler yerine "Yolanda", "Duvarro", "Zobrano", vb. garip isimler verin :))

Restorana "kardeşler", "köşem", "bilmem kimin yeri", vb. yerine "Yolanda", "Duvarro", "Zobrano", vb. garip isimler verin

7. Restoranda masaları dolaşarak konuklarınızın memnuniyetini ölçecek küçük sohbetler yapın

Restoranda masaları dolaşarak konuklarınızın memnuniyetini ölçecek küçük sohbetler yapın

8. Kolonyalı mendil, karanfil, kürdan, çay ikramı, gibi şeylerden derhal vazgeçmelisiniz

Kolonyalı mendil, karanfil, kürdan, çay ikramı, vb. şeylerden derhal vazgeçin

9. Kağıt peçete asla kullanmayınız, 1 metrekarelik kumaş peçeteler sizi oldukca modern gösterecektir10. Tabakları iki katına çıkarın, porsiyonu yarıya indirin (fiyatı da 1.5 kat arttırın)11. Rezervasyon ile çalışmaya başlamanız ulaşılmazlık sağlayacaktır.12. Restoran adını  neon veya elektrikli tabela ile yazdırmayın, cama yazdırın veya ahşap kullanarak işleyin.

Restoran adını kesinlikle neon veya elektrikli tabelaya yazdırmayın, cama yazdırın veya ahşap kullanarak işleyin

İkram olarak ; Yemek servisinden önce masaya zeytinyağı ile zeytinli, cevizli, vs. ekmek getirmeyi unutmayın.

CAFE AÇMAYA DAİR DAHA FAZLA BİLGİ 

YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...