4 Şubat 2015 Çarşamba

Reklam Firması Nasıl Olmalı ?

Merhabalar www.cafehizmetleri.com'un, Adam Gibi Okuyucuları. Bu yazıda sizlere kurulacak olan veya kurmuş olduğunuz bir yerin reklam filminin ve reklam ajansının  nasıl olması ve bunun önemine kısaca değinmek istiyorum. Umarım faydalı olur...Reklam filmlerini sizlere bir ünlü düşünürün sözleriyle ne denli önemli ve etkili olduğunu açıklayabilir ve sizleri etkileyebilirim.

Şöyle demiştir Paul Knox ; Bana bir ülkenin televizyon reklamını gösterin, o ülkenin motorunu neyin çalıştığınını söyleyeyim.

Sanayi devrimi ile birlikte şirketler, ileriye dönük yapılan projeler için reklam kaçınılmaz bir işlev haline gelmiştir. Reklam doğrudan doğruya satmaktan daha çok hitap ettiği kitleyi satın almaya hazırlanan ve satın alma fiiline sevk eden bir araçtır.

Peki bir reklam şirketi nasıl olmalı ?

Reklamcılık işine  başlayan bir firmanın  öncelikle bulunduğu ajansın ortamı önemlidir.  Önemli olmasının nedeni ise reklam filmini düşüneceği ortamın , insanlara tanıtılabilecek düzeyde aktivite dolu ve motivasyonu yüksek bir ortam olduğu izleminin verilmesi gerekmektedir.Ardından zaten devamı çorap söküğü gibi gelecektir. Ekibinizi reklam filminde baş rol oyuncu olarak göstermelisiniz ki insanlar tarafından memnuniyetle karşılaşasınız. Ajansımızın , şirketimizin veya kuruluşunuzun içinden bahsetmek gerekirse, Kurmuş olduğunuz yerin insanlara ne denli yaklaştığını nasıl bir yer olduğunu onlara bildirmelisiniz. Örneğinfirmanız için çekeceğiniz bir tanıtım filminde  ,yapmış olduğunuz veya yapılacak olan aktiviteler, eğlenceler, çalışma aletleri ve yerleri hatta hafta'da bir kaç gün açık büfe  kahvaltı yada yemek  bölümü dahi bulunmalıdır. Ekibinizin insanlara yaklaşımı ve morali en üst düzeyde olsun.


Daha küçük ölçekli reklamlar için seçeceğiniz reklamcınız ise , çok işim var yada yoğunum kelimesini sizlere 2 kere üst üste söylemeyen ve tasarım çalışmalarınıza önem vererek öneride bulnun , zaman kavramına değer veren fir firma olmalıdır.
Benim çalışma şeklimde ise tasarımı başkaları yaparken yanlız basılı yada matbaa işlerini reklamcıya bırakma yöntemi en akıllı yöntemdir. Uydun fiyata tasarım yapan öğrencilere iş imkanı sunarken ,reklacıya ise sadece basılı sunmak kaldığı için bu projeden her kes mutlu olarak ayrılmaktadır.


Yorum yaparak soru ve görüşlerinizi bizlere bildirebilirsiniz.
ANA SAYFA
YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...