2 Şubat 2019 Cumartesi

Cafeler için Cheesecake

Şimdi sizlere olağanüstü bir lezzeti anlatacağım;


Cafeniz için satabileceğiniz en uygun tatlı türü şüphesiz'ki cheesecake dir.Dondurulmuş olarak alacağınız bu ürün , en az 1 yıl dondurucuda kalabilir ama siz yine'de stokunuzu az tutun. Raf ömrü ise en fazla 3 gündür.

   Vatanı Amerika olan ve peynir ile yapılan değişik bir kek olarak anılır.Amerika'da oldukça yaygın olan bu tatlının yüzlerce değişik tarifi ve aroması bulunmaktadır.Labne sevildiği şekilde yağsız,az yağlı ve tam yağlı olarak ayarlanabilir.Cheesecake katman olarak 3 katlıdır.Katlarında bulunan genel özellikleri saymak gerekirse,1.kat sert katmandır(kek) 2. Kat labne peynirli karışım 3.kat ise sos ve krema içindir.Cheesecakenin üzerine süsleme ve tat amaçlı olarak kurutulmuş veya Kaynatılmış şekilde bir çok meyve veya sos konulabilir.Cheesecakenin en çok sevilen 3 aroması diye sorarsanız en çok seçilme nedeniyle şu sıralama olurdu çikolata,framboaz ve çilek.
Türkide'de bu dönemlerde fazlaca yaygınlaşan cheesecake kahve eşliğinde yenilebilecek tatlılar arasında ilk 10'na girebilir. Görüntü itibari ile "Ye beni" diyen bir tatlı olsa da ufak tefek Düzeltmeler değişiklikler yapılırsa daha da çekici gözükebilir.Cheesecake aslında ilk bakışta kek gibi gözüken fakat tadıldıktan sonra vazgeçilmeyecek bir tatlıdır.Bir örnek daha vermek gerekirse şekerli bir tadın içinden ekşimsi ama bir o kadar da güzel bir tadın yükselmesiyle yiyen kişiye büyük bir zevk veren tatlıdır,Afiyet olsun...

YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...