29 Ocak 2015 Perşembe

Türkiye'de Cafe Sektörü

Türkiye'de cafe kurmak ve bunu devamlı bir şekilde sürdürmek oldukça zor. Bu başarıyı elde edebilen cafeler neredeyse iki elin parmak sayısını geçememekte. Cafe Sektörü her yerde olduğu gibi ülkemizde de oldukça şık dekorasyonlarla müşteri çekmek için elinden geleni yapmaktadır . Yapılan araştırmalara göre  Cafe Sektörü kahve pazarı bazında 1 Milyar Dolar'ı aşmış bulunmaktadır .


Bu sektöre gönül vermiş biri olarak her gün bir bir umutla soruyorum ; Kültürümüzün çok olduğu  ortada, ama neden bunu uygulayamıyoruz ?
 Sorun işte tam bu noktada devreye giriyor.

Türkiye'de ev dışı gıda sektörü oldukça yüksek bir ivme kazanmış durumda. Cafe açacak kişilerin artık sıradanlaşmış deri koltuklar, arkada çalan herhangi bir müzik vs. alışıla gelmiş uygulamalardan ziyade belirli bir kesime hitap etmesi gerekiyor.

Kurulacak olan Cafe'de gençler için aktiviteler yapılabilir olmalı . Gençler Cafe'lerde oldukça zaman geçirmektedirler. Hele ki öğrenciler...

Sıra dışı olmak her zaman dikkat çekmiştir.
Sizce sizin şehirde ne eksik?

Canlı müzik mi, zeka oyunları mı, modern bir yer mi, eskiye nazaran bir yer mi, aile ile için mi kurulacak yoksa bekarlar ve öğrenciler mi?

Önce dükkan bulup, o bölge den geçen kesimi değerlendirmek de büyük bir etkendir. Hareketli bir yer 'de al git usulu sistem yürürken, sakin kesimde konfor ve iş görüşmeleri rahatlığı daha ön plana çıkmaktadır.

Şunu asla unutmayınız ; Kapalı alan çok küçük olabilir ama en çok parayı açık alan kazanmaktadır. Sigara içilebilirlik yasası ve yazın serin olması en önemli  etkendir.

İkinci bir önemli nokta ise açılacak olan Cafe'nin dışarıdan görünümü. Cafe'niz eğer Türkiye'de ise öncelikle açık bir alanda kurmanız gerekmekte. Cafe dışarıdan nasıl görünüyor, acaba siz müşteri olsanız o cafe ye gider miydiniz şeklinde empatiler kurarak cafenizi ilgi odağı haline getirebilirsiniz. Tabii pahalı diye cafelere gitmeyenleri de hesaba katarak.

Firmamızı arayarak kendi zevkinize göre dekor talep edebilir ve tüm eksik noktalarda eğitim desteği alabilirsiniz.

Yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz...


ANA SAYFA

YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...