27 Ocak 2020 Pazartesi

Cappuccino Hazırlanış & Sunum

Cappuccino Nedir Ve Nasıl Hazırlanır.
 İş yerlerimiz 'de daima  En Sevilen İçeceklerden Birisi  olan Cappuccino, Son zamanlar'da Sokaklarda Ve avm  Stantları'nda Satılmasına Başlanması cappuccino'nun günlük hayatımıza tamamen girdiğini  bizlere gösterdi.

Cappuccino,Caffe Latte Gibi Bir İtalyan Kahvesidir.Espresso Süt Ve Sütün Köpüğünden Oluşan Bir Lezzet Şölenidir.
Peki Espresso Nedir? Espresso Bilindik Kahvelerden Farklı Bir Şekilde Kahve Çekirdeğinin Konsantre(Yoğun) Şekilde Çekilmesi İle Meydana Gelir Ve Özel Makin ası Vardır. Dolayısıyla Bilindik Kahvelerden Daha Yoğun Bir Kahvedir.
İçinde Bulunan Buğulanmış Süt Ve Köpüğüyle Espressoya Değişik Bir Tat Katar.
Cappuccino'yu çok daha  Popüler Yapmak için sunumu sırasında ,Üst Kısmında Bulunan Köpük Kısmına Ufak Detaylar Ekleyerek Görüntüsünü Daha'da Harikulade Yapabilirsiniz.
İster Sade İsterseniz İse Çikolata Sosu,Çikolata Tozu Veya Tarçın İle Hem Süsleyerek Hemde Tadını Damaklarda uzun Süre kalmasını Sağlayabilirsiniz. Cappucino Yoğunluğu İle Diğer Kahveleri Eleyerek Bir Çok Kişiyi Kendine Aşık Eder Ve En Çok Satılan Ürün Olmasını Sağlar.Cappuccino,Latte Gibi Kahve Türlerinde Tadının Yanı Sıra Görünüşü Ve Sunumu'da Çok Önemlidir Ve Kahveye Kendi Yorumunuzu Katmanızı Sağlar.İster Klasik Bir Şekilde Sade servis Edebilir İster Kendi Yorumunuzu Katarak Ortaya Bi şaheser Çıkarabilirsiniz.Yanında Ufak İkramları'da unutmamalısınız Tabii .
1 Yada 2 Adet Kurabiye İle Sunumu Ve Görünüşünü  Zenginleştirebilirsiniz.
 Afiyet Olsun...                                                                                      

YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...