19 Eylül 2014 Cuma

DIŞ MEKAN DEKORASYONU VE BAHÇE DEKORASYONU

BAHÇE DEKORASYONU VE  AKSESUAR SEÇİMİ


Her şeyde olduğu gibi bir cafe nin bahçe düzenleme işinde de planlama yapmak şart dır. Önce bahçe nasıl olmalı , müşteri olsanız nasıl bir yerde oturmak isterdiniz bu konuları dikkate almanız gerekmektedir. Mesela heykeller olmalımı, Hamak ister misiniz, Masalar nasıl olmalı ve sandalyeler nasıl olmalı? Ve çiçek ler , Çiçekler elbette olacak.

Bunlar planlandıktan sonra bir peyzaj mimarı kadar detaylı çizemezsiniz elbette ama bahçenizin bir krokisini çizmeye çalışmalısınız. Böylece bahçenizi gereksiz bir kalabalıktan koruyacağınız gibi aynı zamanda üzerinde detaylı düşünme fırsatınız da doğacaktır. Plan yapmadan bir yapı markete girerseniz, gereksiz bir sürü şey alabilirsiniz. Bu aynı alışveriş listesi yapıp markete gitmeye benziyor; tabii ki biraz daha özenli ön çalışma gerektiriyor. Bahçenizi bir kez düzenleyeceğiniz için bütün detayları baştan düşünmenizin ne kadar işe yaradığını sonrasında siz de anlayacaksınız. Bahçenizde yürüme yolları yapmayı hayal ediyorsanız, bunu da planınıza dahil etmeyi unutmayın bu arada..

Gelelim bu planlamanın inceliklerine. Gençlere yönelik olmayacaksa cafeniz bahçenizi ses ve görüntü kirliliğinden izole edecek fikirler mutlaka düşünmelisiniz. Diyelim ki bahçenizin kenarından yol geçiyor, öyle bitkiler seçmelisiniz ki bahçe sınırınıza; hem gürültüyü, hem tozu, hem de çirkin araba görüntülerini engellesin.Mesela Küçük boylu çam ağaçları. Yaz kış yapraklarını dökmeyen ağaçlar çok işinize yarayabilir mesela. Çok güneş alan bir bahçeniz varsa, oturma alanlarınızı değişik bitkilerle gölgelendirmek de baştan düşünülecek güzel bir fikirdir.

Aynı kıyafetlerinizde olduğu gibi bahçenizde de bir tarzınız olmalı. Örneğin plastik sandalyeler kullanmak bir cafe ye gitmez yani güzel durmaz. Yani seçeceğiniz bahçe mobilyaları ve küçük heykelcikler kendi içinde bir bütünlük oluşturmalı, hayal gücünüzü zorlamalısınız biraz.Bahçe ile uğraşmak biraz da sabır işidir.. Dikeceğiniz bitkiler belki de ancak bir kaç yıl sonra hayalinizdeki gibi olacaktır.

Ne kadar büyüyeceklerini iyi hesaplayarak dikme işine girmeniz lazım. Küçücük fidanları sık sık ekerseniz, bir kaç yıl sonra istemediğiniz görüntüler de oluşabilir, aman dikkat!
Dekoratif bir bahçenin gece aydınlatmaları da asla unutulmamalı.. Mesela led lambalar, ya da zarif aydınlatma direkleri ile bahçenizi gece için de huzurlu bir mekan haline getirmek sizin elinizde..
Küçük dekoratif heykelcikler, zarif saksılar ile son rötuşlarını yapacağınız, müşterileriniz hayran olacağı bir bahçe yapmaya artık başlayabilirsiniz.
Aslında çok büyük bir problem olmasa da çok büyük önemi var cafe imajınız için. Geniş ve uyumlu dekore edilmiş bir bahçe kafa dinlemek için ideal bir yer olur adınızın duyulmasına yardımcı olur.
Unutmayın Ürünü satan reklamdır. Bir müşterinizin sizin cafenizi bir arkadaşına anlatması o arkadaşının sizin cafenize gelip o da bir arkadaşına anlatması ve anlattığı arkadaşının da gelmesi sizin ciro yapmanızı adınızın duyulmasını kalitenizi arttırır. Bunların hepsi bir "Memnuniyet" duygusudur. Cafe açmaya dair tüm konularda bu sayfadan aradığınız içeriklere ulaşabilmeniz için özenli bir çalışma yapılmaktadır. Bu sayfanın kuruluşundaki amaç sizleri cafe açmaya ikna etmek değil ,cafe açmayı kafasına koymuş girişimcilere yol göstermektir. Mevcut dekorasyonunuzu firmamıza sunarak onay sürecinden sonra ADAM GİBİ BİR YER markasına geçiş yapabilirisiniz.
                                 
                                      Kolay gelsin.


                                        ADAM GİBİ BİR YER BAYİLİK SİSTEMLERİ
YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...