11 Ağustos 2014 Pazartesi

CAFE MAİD YÖNTEMİ TÜRKİYEDE İŞ YAPAR MI
  • CAFE MAİD NEDİR ?
  • TÜRKİYEMDE CAFE MAİD İŞ YAPAR MI ?
CAFE MAİD ; JAPONYA 'da Hizmetçi kıyafeti giymiş kızların, müşterilerine aşırı ilgi ve alaka ile hizmet ettikleri, asıl amaçları sosyal olarak çekingen erkeklere güven vermek olan  ,farklı bir cafe kültürüdür.


NEDEN BU AKŞAM CAFE MAİD YÖNTEMİNDEN BAHSETTİM?


Değerli girişimci arkadaşlar; sizlere bu sayfada cafe açmaya dair her yöntemi ve her konuyu faydalı olacak şekilde yazmayı mesleğim gereği benim bakış açım ile aktarmayı prensip edindim.
Dün gece furkan arkadaşımız cafe meid yöntemi ile benden yardım almak istediğini sundu ben de bu yönteme olan bakış açımı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım .
Bu yöntemi ve sıkıntılarını aramızda geçen diyaloglardan kısa kesitler halinde sizlere akratacağım.
CAFE MAİD YÖNTEMİ UYGULANAN CAFELER DE BİZİ NE TÜR SIKINTILAR BEKLER?


Bu tür Cafeler de hizmet eden garson hanim kızlarımız, ayni zamanda gelen her müşteriye evdeki hizmetçinin ev sahibine gösterdiği muameleyi gösterirler.
    Hizmetçi kıyafeti giymiş kızların müşterilerine aşırı ilgi ve alaka ile hizmet ettikleri, genç ve yanlız japon erkeklerinin hoşuna gitse de, böyle yerler'de farklı farklı şekillerde hizmet eden garsonlar'da vardır. Asıl amaçları sosyal olarak çekingen erkeklere güven vermektir. 

Bizim bayan masöz lerimiz gibi.    KENDİMDEN BİR ÖRNEK: Yıllar önce (sene 2000 ler)   biz maddi olarak zor durumda kaldık.  Ve ufacık rakamlar bizi kurtarmaya yeterken,  maddi olarak durumu iyi bir şahıs bizi çok sevmesine rağmen yardım etmemişti ve battık.
      Evde oturup batışımızı konuşurken sevgi ağabeyim bu kişiyi görmüş sokakta . 

O kişi henüz ağabeyim sormadan cevap vermiş;

    Size destek olmamamın tek sebebi, burada oturan gençlerin, sizin ikramlarınız ve muhabbete el verişli ortamınız sayesinde genç kızları burada kandırıp, yoldan çıkardıkları içindir.   Ben de cafe işletmenin caiz olmadığını düşündüm ve destek çıkmadım demesi bizi uzun süre düşündürmüştü. 
   Evet bu yöntem ile iş yapma olanağınız olabiri. Başta iyi bir reklam şart.  Forumlarda, internet sayfalarında vb.  yerlerde.
   Ama burası Türkiye,  biz bayan garson çalıştırmaya başlayalı bile 10 yıl anca oldu. İlk yıllarda, bayan garsonu müşteri sahiplenirdi.  Bu kız bu iş yerinden çıkmayacak, yoksa dağıtırım burayı diyen takım elbiseli adamlar vardı.
    Muhtemelen böyle bir cafe nin arka tarafında cinayet işlenecektir. Yan masadaki müşteri senin kawai garsonu çağırdı diye ;))
   Ayrıca Polis ve yasalar bu olayı farklı gözeterek ceza yağdıracaktır.
Ben olsam asla böyle bir yer açmam ve istemem. 

Asıl amaçları kötü olmasa da japonya da ki garsonlar hoş geldin kocacağım diye karşılar.

  İstediğin her ürün oldukça pahalı olarak servise gelir.  Yanında kalp ve Çiçeklerle süslenince sesiniz de  çıkmaz üstelik. 

Çok riskli, sıkıntılı, örf ve adetlerimize aykırı.

   Fikrim bu şekilde. 

İŞTE SİZE CAFE MAİD VE BURADA ÇALIŞAN KIZLARIN ALDIĞI EĞİTİMİ ANLATAN VİDEO
YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...