8 Kasım 2013 Cuma

YAPTIĞINIZ İŞTE REKLAMIN ÖNEMİ

YAPTIĞINIZ İŞTE REKLAMIN ÖNEMİ NEDİR?

Değerli arkadaşlar...

Elimden geldiği kadar size bütün bilgilerin en hayırlısını vermeye çalışıyorum. Umarım şimdiden cafe ye,kahveye ve ticarete dair her şeyi bu adreste bulabilmenizi temenni ediyorum.

Bugün size yaptığınız işte reklamın öneminden bahsedeceğim ama öncesinde cümlelerime bir atasözü ile başlamayı daha uygun görüyorum.

YAPTIĞINIZ İŞTE REKLAMIN ÖNEMİ


''TAVUK BİLE YUMURTA YAPARKEN BAĞIRA BAĞIRA REKLAMINI YAPARMIŞ''

Bu sözü ilk duyduğum andan beri çok etkilendiğimi bilmenizi isterim. Ne kadar da haklı değil mi bu sözü söyleyen tavuk gıt gıt gıdak yumurtam sıcak demese o an yumurta yaptığını anlayamayız.

İşte ticarette böyle bir şey. Sizden şimdi aklınızı yoklamanızı ve etrafınızda ki iş yerlerini düşünmenizi istiyorum. Çoğu iş yerinin aslında  daha fazla ilgiyi hak ettiği bir gerçektir. Fakat bazen bütçelerinden bağazende  gerekli duymadıkları için reklam yapmazlar. Şimdi size bilindik markaların yükselişi ile ilgili olarak beni etkileyen bağazı firmalardan bahsedeceğim.

'''Bien Kruvasan'' yaptığı reklam filmi sayesinde hem insanlara ismini söylemeyi öğretti hemde kendini tanıttı hatta kendi sektörüm olduğu için yakından biliyorum insanlar kruvasan demeyi bir marifet olarak algılayarak sipariş verirken dudaklarını uzata uzata vermeyi daha çok seviyorlar buda işin farklı bir yanı tabi.

Diğer aklında kalan ve çok etkilendiğim reklam filmi ise DİDİ soğuk çay ''Türkiye’nin büyük soğuk çayını büyük teyzemizin özel formülüyle hazırladık''

Bir çok arkadaşım bu reklam filmi çıktığında hiç beğenmediğini söylese de bence özene bezene düşünülmüş bir reklam filmi olmuş bu. Resmen aramızdan birisini oynatmışlar bu reklam filminde.Durum böyle olunca da annelerimiz,dedelerimiz başladı soğuk çay içmeye. Nasıl olsa çay bizim en çok tükettiğimiz ve ikram ettiğimiz sıcak içecek değil mi belki inanmazsınız ama tarlalar da bile insanlar soğuk çay içer hale gelmiş çok ilginç değil mi?

Cümlelerime son noktaları koyarken başladığım gibi yine bir sözle kapatmak istiyorum.

''REKLAMSIZ İŞ YAPMAK KARANLIKTA KIZLARA GÖZ KIRPMAYA GÖZ KIRPMAYA BENZER NE YAPTIĞINIZI BİR TEK SİZ GÖRÜRSÜNÜZ''

YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...