25 Kasım 2013 Pazartesi

KAHVE NASIL SAKLANIR


KAHVE NASIL MUHAFAZA EDILIR.

DEGERLI KAHVE SEVER KONUKLARIM;
Evlerimiz de bulunan kahveleri nasıl saklamamız gerektigini hic dusundunuzmu?
Ben bugun kahvenin nasıl saklanmasını anlatmadan once nicin saklanmaması gerektigini anlatmak istiyorum.
Kahve oldukca taze kalması gereken bir gıdadır. Buyuk kahve dukkanları basarılarını kahvelerini taze taze cektikleri icin elde etmislerdir. Taze cekilmis bir kahve ile beklemis bir kahve arasında saglık olarak bir cok fark oldugu gibi tat olarak da açıkca anlasılabilen bir tat vardır. Zira ozellikle granul kahve yada diger bir ismiyle hazır kahveyi bekletirsek adeta boya icmis oluruz.
    O yuzden eger mumkunse, evimize de yakınsa birazcık kahve cektirmeli ve kısa sure de tuketmeliyiz.
   Simdi de asıl konumuz olan zorunlu hallerde nasıl kahve muhafaza edilir ondan bahsediyorum. Kahvelerimizi kesinlikle hava almayacak sekilde cam kavanozlarda,vakumlu posetlerde,nemsiz ve nutubetsiz ortamlarda saklanmalıyız. Birde kahve hazır kahve alırken ucuz  diye markasız bir kahve almak yerine iyi bir kahve alınmalıdır. Ucuz olan her sey ucuza maal edilir ve kalitesi de parasına gore olur. Benim onerim artık  kahve alıskanlıgımızı , hazır kahveler yerine demleme kahveler ve filtre kahveler icerek degistirmeliyiz ve Turk kahvesini de guvenilir birisine az miktar da cektirmelisiniz. Daha onceki kahve hakkında hersey isimli blogum da bahsettigim gibi avrupa da hazır kahve yerine daha cok filtre kahve tuketilmektedir.
DEGERLİ KONUKLAR YAZILARIMA YORUM YAPARAK KONUMUZU GENİSLETE BİLİR VE ACIGIMIZI KAPATA BİLİRSİNİZ. AYRICA GOOGLE ARACILIGI İLE SICAGI SICAGINA YENİ BLOGLARIMIZI GOREBILIR FACE SAYFANIZDAN ADAM GIBI BIR YER CAFE YI BEGENEREK ARAMIZA KATILA BILIRSINIZ.
''KAHVE DUMANINDA NICE 40  YILLARA'
YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...