13 Kasım 2013 Çarşamba

CAFE ACMA MALIYETI

CAFE BAYİLİK SİSTEMLERİNDE DİĞERLERİNDEN FARKIMIZ NE?
    
Franchising Nedir ?
           Franchising  Türkiyeye 1960 lı yıllar da şehirler arası yolcu taşımacılılığının gelişmesi ve benzin istasyonlarında  markanın öneminin ortaya çıkması ile Türkiye pazarına tamamen girmiştir. 1970-1980 Arasında beyaz eşya sektörünce bayilik sistemi çok fazla gelişmiştir.
             
             Gıda sektöründe ise 1985 yılında  mcdonalds ile başlayan franchising  uygulamaları bugün 1500 e yakın firma tarafından devam ettirilmektedir. Daha önce ki yazılarımızda franchising sisteminin franchisee açısından yararlarını şu yazımda bahsetmiştim BAYİLİK ALMANIN YARARLARIŞimdi ise ADAM GİBİ BİR YER cafe olarak diğer firmalardan farkımız dan bahsetmek istiyorum. Adam gibi bir yer markası çok yeni bir marka olmasına rağmen yıllarca cafe işiyle uğraşmış 3 kardeşin tecrübeleriyle ortaya çıkan gerek sıkıntı,gerek başarı,gerek mücadele,gerek yokluk olarak sıfırdan nasıl başladık nelerle mücadele ettik bunlardan daha önce'ki BEN KİMİM isimli bloğum da bahsetmiştim.
   Şimdi ise size şundan bahsetmek istiyorum bizim marka olarak amacımız  sizlere cafe açmak için bir teşvik değildir. Asıl amacımız cafe açmayı aklına koymuş ve neler yapabileceği konusunda kararsız olan girişimcilere tecrübelerimiz,eğitmenlerimiz,ürünlerimiz ve marka bilinirliğimiz ile sizlere  ulusal ve uluslar arası standart lar ile yol göstermektir.
  Şimdi madalyon un diğer yüzünü çevirelim kendi ismini koyduğunuz bir cafe açtınız ve ismini BİR YER cafe koydunuz. Önce tecrübeye ihtiyacınız var sonra satacak ürünlere,eğitim verecek birilerine,personel kıyafetlerine,reklama,web sayfasına,garsonlara ve daha bir çok şeye ihtiyacınız var. Bu saydıklarım ne kadar tutar dersiniz aklınızdan bir rakam geçirin evet işte o kadar tutar peki bu saydıklarım şeylerden bir tanesi ters giderse zararınız ne olur mesela adam gibi  kahve hazırlayan birisi yok,garson nasıl seçilir bilmiyorsunuz. Siz dışarı da nasıl etkili reklam yaparım diye düşünürken geri de bıraktığınız uğruna emek sarf ettiğiniz iş yeriniz sırf birileri işini iyi yapamıyor diye can çekişiyor. Üzgünüm ama bunu siz istediniz yani ticaret denen denize yüzme bilmeden girdiniz demek ki her şey para değilmiş.
      Şimdi madalyon un bu tarafını çevirelim. Markamızın franchising bayilik bedeli ne kadar ilk 10 bayi için gelirden pay yada isim hakkı yok. yanlızca almış olduğunuz ürün ve hizmetleri karşılığını alırsınız.


Ayrıca size imkanlarımızın yettiği kadar ücretsiz reklam desteği,fikir desteği sağlamak gibi olanaklarımız dışında marka değerinizin artmasından bahsetmek istiyorum. 2014 sonunda bayilik bedelimiz 50.000 TL olacak yani sizin iş yeri isminiz de otomatikman 50.000 TL olacak. Ayrıca sabit bir dekorasyona bağlı kalmadan içinize sindiği gibi dekor edebilir yada mevcut cafe nizi markamıza taşıya bilirsiniz. Diğer seçeneğimiz de bulmuş olduğunuz iş yerine ve seçeceğiniz dekorasyon örneklerine göre fiyatı değişen anahtar teslim cafe dir. M2 si 1000 TL den başlayan fiyatlarla...

DEMEK Kİ SİZİN BİR YER E DEĞİL ADAM GİBİ BİR YER E İHTİYACINIZ VARMIŞ.
Bundan sonra buralarda gidilecek adam gibi bir yer varmı sorusunun cevabı sizden gelecek. 


                                          CAFE DEĞİL ADAM GİBİ BİR YER


DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILARIMIZCAFE AÇMAK VE BASARILI OLMAK İÇİN GEREKLİ HERŞEY İÇİN
                                                        BURAYA TIKLAYINIZ   


YORUMLARINIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ,LÜTFEN BUYRUN...